JESTEŚ ZAREJESTROWANY!
Nagranie webinaru już dostępne na platformie.

Szczegóły w twojej poczcie.
Jeśli jesteś zainteresowany/na pogłębieniem swojej wiedzy na temat periodontologii mamy przygotowaną dla Ciebie jeszcze jedną propozycję z wyjątkową zniżką, która dostępna tylko na tej stronie. Wykup dostęp i obejrzyj nagranie już dzisiaj
"Leczenie recesji dziąseł za pomocą techniki tunelowej i przeszczepów podnabłonkowej tkanki łącznej"
ALE TO NIE KONIEC
LECZENIE RECESJI DZIĄSEŁ
za pomocą techniki tunelowej i przeszczepów podnabłonkowej tkanki łącznej
metoda nadaje się do 90% przypadków
przy pomocy tylko dwóch narzędzi
Dr hab. n. med. Bartłomiej Górski MSc
lekarz dentysta
specjalista periodontolog
specjalista chirurg stomatolog
1,5h webinar dla stomatologów NAGRANIE
poznasz najbardziej przystępną metodę leczenia recesji przedstawioną krok po kroku, w sposób prosty i zrozumiały także dla początkujących stomatologów
Dzięki szkoleniu:

Nauczysz się dobrze diagnozować recesje. Będziesz w stanie ocenić stopień trudności wykonania zabiegu, by podjąć decyzję, czy możesz wykonać zabieg samodzielnie, czy musisz odesłać pacjenta do kogoś bardziej doświadczonego.

Będziesz w stanie pobrać przeszczep tkanek miękkich z podniebienia i zaopatrzyć okolicę biorczą w taki sposób, aby wyeliminować ryzyko powikłań i komplikacji.

Świadomie skompletujesz zestaw startowy instrumentarium, z którego będziesz  korzystał przez lata  i unikniesz zbędnych wydatków.

Uzyskasz pokrycie całkowite recesji, ilościowe i jakościowe, tak by dziąsło po zabiegu było estetyczne i nie do odróżnienia od dziąsła obok.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA
1

Wprowadzenie: etiologia, diagnostyka, klasyfikacja recesji dziąseł

  • Jak w prosty sposób rozpoznawać recesje, jak je ocenić i sklasyfikować, a wszystko to na podstawie przypadków klinicznych.
2
Czynniki wpływające na skuteczność leczenia chirurgicznego - na co zwrócić uwagę? Kiedy leczyć chirurgicznie aby uzyskać sukces?
  • Jak ocenić, które recesje są proste, a które trudniejsze do leczenia i lepiej skierować pacjenta do kogoś bardziej doświadczonego.
  • U których pacjentów występują wskazania do leczenia recesji?
3
Narzędzia i materiały - co jest potrzebne na początku?
  • Dowiesz się, jak wybrać optymalne narzędzia mikrochirurgiczne, ale tylko te niezbędne do wykonania do zabiegu, a nie dobrane w zestawie przez producenta.
4
Przygotowanie pacjenta do zabiegu
  • W jaki sposób przygotować pacjenta do zabiegu chirurgicznego, aby uniknąć powikłań pozabiegowych?
5
Pozyskiwanie przeszczepów podnabłonkowej tkanki łącznej - najlepszy materiał do augmentacji tkanek miękkich, w jaki sposób zaopatrzyć podniebienie ?
  • W jaki sposób pozyskać przeszczep z podniebienia w sposób prosty i szybki dla lekarza, ale również z najmniejszym obciążeniem dla pacjenta?
  • Jak przygotować miejsce pobrania przeszczepu i zaopatrzyć podniebienie, żeby po zabiegu nie leczyć komplikacjach i wyeliminować niepotrzebny stres?
6
Technika tunelowa - najbardziej uniwersalna metoda chirurgiczna
  • Pokażemy, że technika tunelowa nie jest tak trudna, jak może się wydawać z pozoru.
  • Przedstawimy maksymalnie uproszczony protokół postępowania, po to by ta technika stała się dostępna nawet dla lekarzy z minimalnym doświadczeniem.
  • Pomożemy Ci zrozumieć detale techniki tunelowej, dzięki czemu tylko za pomocą tej jednej techniki wyleczysz 90%przypadków recesji bez potrzeby znajomości innych technik
7
Postępowanie pozabiegowe - co zrobić aby uniknąć powikłań ?
  • Jakie zalecenia wydać pacjentowi, aby gojenie było jak najbardziej bezbolesne szybkie, bez komplikacji i powikłań.
8
BONUS: Relacja wideo z zabiegu
  • dowiesz się, jak wygląda wykonanie cięcia, preparacja płata, pobranie przeszczepu, zaopatrzenie podniebienia i wszycie przeszczepu.
Dr hab. n. med. Bartłomiej Górski MSc
Poznaj spikera szkolenia
Wykształcenie i kwalifikacje:

Lekarz dentysta, specjalista periodontolog, specjalista chirurg stomatolog.

Uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki medyczne oraz tytuł Master of Science in Soft Tissue Management around Teeth and Implants (MSc) na Uniwersytecie w Bolonii.

Od 2016 roku pracuje w Zakładzie Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku adiunkta.
Kierownik kształcenia specjalizacyjnego z periodontologii, opiekun naukowy przewodów doktorskich, wykładowca i prelegent. Autor i współautor ponad 100 publikacji w czasopismach krajowych i międzynarodowych.

Członek European Federation of Periodontology (EFP), Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP), European Association of Dental Implantology (EDI) i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS).

Założyciel grupy edukacyjnej dla lekarzy dentystów na Facebooku Dental Network – Soft Tissues First oraz cyklu edukacyjnego Projekt Tkanki Miękkie.
CASES:
Czego się spodziewać po rejestracji?
Po pomyślnej realizacji wpłaty otrzymasz mailem potwierdzenie. Jesteś z nami!
1
Co dalej? Czekają na Ciebie 1.5 godziny kontentu
2
Pisz: info@human2human.info
NIP: 8982280091
Dzwoń: +48585859919
REGON: 522583546
IKIGAI EDU Sp. z o.o.
Made on
Tilda