Omówimy przyczyny bólu zębów, które w codziennej praktyce nie zawsze są oczywiste, m.in.: przyczyny zwarciowe, nerwobóle, przeniesione bóle mięśniowe, a także trudne do rozróżnienia przypadki bólu zatok.
Poznasz zasady diagnostyki
Dowiesz się, jak pokierować dalej pacjenta
dr n. med. Katarzyna Banaszek
Spiker:
1,5 h webinar dla stomatologów19.12 o godz. 19:00
Wszyscy wiemy, że przyczyny bólu zęba mogą być bardzo różne, jednak kiedy przychodzi do nas pacjent, czasem sytuacja okazuje się zupełnie nieoczywista.
Bóle różnego pochodzenia mogą imitować ból miazgowy, a przyczyna może być bardzo trudna do uchwycenia.
Chcemy zaoszczędzić Ci stresu w takich sytuacjach i pomóc prawidłowo rozpoznać źródło dolegliwości.
DZIĘKI SZKOLENIU:
Będziesz w stanie nawet w stresie i pod presją czasu w sposób uporządkowany rozważyć możliwe przyczyny bólu zęba i postawić właściwą diagnozę.
Dowiesz się, jak dalej pokierować pacjenta, jakich wskazówek udzielić, kiedy nie jesteś w stanie samodzielnie zniwelować bólu i należy zastosować leczenie interdyscyplinarne.
Unikniesz błędów diagnostycznych, niewłaściwych i zbędnych działań.
Kiedy ból odczuwany w zębach może być pochodzenia pozazębowego? - omówienie przyczyn.
Nerwobóle
Przeniesione bóle mięśniowe
Ból zatokowy
Bóle z powodu zaburzeń zwarciowych - pochodzenia naturalnego oraz jatrogennego.
Ból psychogenny.
3
Jak diagnozować?
jak zebrać szczegółowy wywiad, który pomoże postawić właściwą diagnozę?
Dokładne badanie przedmiotowe - jak przeprowadzić je wnikliwie i na co zwrócić uwagę?
4
I co dalej? Czyli dalsze postępowanie.
Do kogo pokierować dalej pacjenta i jakich informacji mu udzielić?
5
Prezentacja przypadków klinicznych
SPIKER
✦ Za pracę dydaktyczną została wyróżniona Nagrodą Dydaktyczną zespołową Stopnia Pierwszego w 2007 roku oraz Nagrodą Ministra Zdrowia 2012 za osiągnięcia w roku 2011 za pracę zespołową dydaktyczną za podręcznik „Współczesna Endodoncja w praktyce”. ✦ Za pracę naukową została wyróżniona w 2016 roku nagrodą Rektora Nagroda naukowa II-stopnia za współautorstwo w cyklu prac pt. Właściwości bakterii izolowanych z zakażeń endodontycznych. ✦ Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, World Federation for Laser Dentistry oraz Sekcji Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.
✦ Lekarz dentysta, specjalista II stopnia Stomatologii Zachowawczej ✦Adiunkt w Zakładzie Stomatologii Ogólnej Katedry Stomatologii Odtwórczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ✦Autorka rozdziałów w podręcznikach endodontycznych na temat morfologii jam zębowych („Współczesna Endodoncja w praktyce” pod redakcją prof. Bolesławy Arabskiej –Przedpełskiej i Haliny Pawlickiej), opracowania dostępu do jamy zęba, odnajdywania ujść kanałowych („Kliniczne Postępowanie w Kanałowym Leczeniu Zębów”, „Leczenie Kanałowe. Podręcznik dla studentów i lekarzy” pod red. Prof. H. Pawlickiej) ✦Autorka publikacji w czasopismach o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz doniesień i wystąpień na konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych oraz autorka lub współautorka monografii.
dr n. med. Katarzyna Banaszek
Cases:
Zdjęcia rtg pacjenta po leczeniu endodontycznym. Problem zlożony: zapalenie miazgi, zmiany okolowierzcholkowe, przewlekłe zapalenia zatok, zaburzenia zwarciowe
Czego się spodziewać po rejestracji?
Po pomyślnej realizacji wpłaty otrzymasz mailem potwierdzenie. Jesteś z nami!
W dniu X (czyli 19.12) link do szkolenia otrzymasz mailem oraz SMS-em.
1
2
Co dalej? Czeka na Ciebie 1,5+ godziny kontentu i sesja QA. Przed rozpoczęciem webinaru otrzymasz dostęp i przypomnienie, a po zakończeniu sesji będziesz mieć dostęp do nagrania oraz otrzymasz certyfikat uczestnictwa.
W dniu rozpoczęcia dostaniesz SMS-em link do szkolenia.
Tak
Od razu po szkoleniu nagranie będzie dostępne
Otrzymasz dostęp na zawsze, więc możesz obejrzeć go w każdej chwili
Tak, po prostu wprowadź dane swojej firmy podczas płatności za zamówienie, a po dokonaniu płatności faktura zostanie automatycznie wysłana na Twoją pocztę